Audioknihy ke stažení zdarma? 4 tipy na nejlepší audioknihy.

Nedostává se vám v poslední době času na čtení knih? Přestalo vás bavit číst? Poslední dobou oblíbila podcasty. Od nich už to byl jen krůček k audioknihám. Je to obvykle velmi inspirativní poslech. Můžu u toho vařit nebo uklízet, poslouchat je při cestě do práce i kamkoli jinam. Nedávno jsem zjistila, že legálně běžně dostupné online a pro každého jsou také audioknihy ke stažení zdarma.

A dnes už i některé velmi zajímavé tituly! Audioknihy jsou bezva v tom, že je prostě zapnete a dál můžete pokračovat v relaxování nebo tom, co zrovna děláte. Pokud zrovna nemáte peněz nazbyt a nechce se vám za ně platit, a přitom se vám příčí stahovat je nelegálně, čtěte dál!

Moderní a nestresující multitasking

Já jsem takto elegantně obešla pocit, že těch deset knížek, co mám doma na stole, snad nikdy nepřečtu. Pořád jsem v pohybu. Audioknihy poslouchám, když mám chuť a čas. A nemusím s sebou všude tahat klasickou knihu. Můžete si je nahrát do čtečky nebo telefonu a mít je u sebe, až budete mít čas poslouchat.

Zpříjemním si tak čas, který bych jinak stejně strávila nějakou aktivitou. Moje hlava se zaměstná a přijdu na jiné myšlenky. A ještě se dozvím něco nového. Je to takový multitasking, který je velmi příjemný a ne nijak stresující.

Jistě existuje mnoho míst, kde lze audioknihy zdarma stáhnout a mít je i offline. Nebo mít bez stahování na dosah ruky. Já si vystačím s těmito. Můžete mě klidně doplnit, pokud zde chybí zdroj, který vám funguje! Audioknihy zdarma najdete na třeba zde:

iTunes a Google play

Původně jsem začala s appkou Podcasty, a od té už to bylo jen krůček k iTunes a Google play. Zde můžete nalézt audioknihy, které si můžete stáhnout zadarmo. Audioknihy najdete v rubrice zdarma/free.

Youtube

Všichni ho dobře známe. Že na něm najdu audioknihy mě dřív nenapadlo. Na Youtube je ale fakt všechno a nedávno jsem tam objevila i zmíněné audioknihy. Jsou samozřejmě k dispozici v různých jazycích a je na vás, které preferujete. Do vyhledávače si zadáte audiokniha + název knihy, kterou hledáte. Nemusíte nic stahovat a můžete rovnou poslouchat.

Radioteka

Můžete také zkusit radioteku od Českého rozhlasu. Je zde velká sbírka audioknih, které si můžete stáhnout úplně zdarma. Stáhněte si také aplikaci do mobilu, která má totožný název a můžete mít audioknihy neustále u sebe.

Internet Archive

Mnoho zajímavých audioknih jsem našla v Internet Archive, který nabízí opravdu velké množství audioknih nejrůznějších žánrů. Tento zdroj je určených spíš pro anglicky mluvící čtenáře.

Pokud byste nenašli audioknihu zdarma, kterou hledáte, můžete si ji také zakoupit na Audiotéce, případně Heureka také nabízí dost široký přehled o tom, jaké knihy jsou kde v nabídce. Osobně využívám Audiotéku z důvodu, že čtu dost atypické knihy, které zdarma většinou nenajdu. A většinou dost trvám na tom, že chci číst zrovna to či ono.

Jste zvědaví, jakými dalšími způsoby můžete ušetřit? Připravila jsem pro Vás bonus ke článku v podobě e-booku zdarma.

9 tipů, jak vylepšit obsah Vaší peněženky ihned

Jak ušetřit
 • Jak okamžitě ušetřit?
 • Jak získat rychle peníze navíc?
 • Jakou formou hlídat útratu?
 • Jak se zbavit zbytečných výdajů?
 • Jak přistupovat k plánování financí?

4 tipy na nejlepší audioknihy

Když už víte, kde audioknihy hledat, slušelo by se také nabídnout nějaké tipy na dobré audioknihy. Nabídka audioknih je dnes už docela široká, i přes stále spoustu zajímavých titulů jako audioknihy nemůžu najít. Nechci vás o ně ochudit, a tak jsem je připojila také jako klasické knihy. Byla by škoda nechat si je ujít jen proto, že nejsou k dispozici jako audioknihy.

Osobně jsem si oblíbila poslouchat převážně tituly, které jsem již četla a chci si připomenout obsah dané knihy.

Dohromady těchto 10 tipů zahrnuje spíše seberozvojové knihy, které mám ráda. To, jaká budete dělat rozhodnutí při práci s penězi – ať už utrácení nebo investování – do velké míry závisí na tom, jak to máte srovnané v hlavě.

Ať už jako knihy nebo audioknihy – tyto vám rozhodně pomohou nasměrovat myšlenky novým směrem!

4 tipy na nejlepší audioknihy

Tohle jsou moji největší oblíbenci v audioknihách. Klikněte na odkaz na Youtube a můžete se do nich zaposlouchat. Úplně zdarma. Pokud byste přeci jen preferovali klasickou knihu, odkaz  zde máte také.

 1. Dale Carnegie: Jak získávat přátelé a působit na lidi (Youtube)
 2. Covey Stephen: 7 návyků skutečně efektivních lidí (Youtube)
 3. Dale Carnegie: Jak se zbavit starostí a začít žít (Youtube)
 4. Robert Kiyosaki:Bohatý táta, chudý táta (Youtube)

5 tipů na dobré knihy

Jsou to skvělé knihy, ale zatím jsem je nenašla jako audioknihy:

 1. Vladimír Pikora, Markéta Šichtářová: Robot na konci tunelu
 2. Martin E. P. Seligman: Naučený optimismus
 3. Barbara Pease: Odpověď 
 4. Spencer Johnson: Kam zmizel můj sýr? 
 5. Turija Kempe: Lenochova cesta k bohatství 

Tyhle knihy, ať už je přečtete nebo stáhnete jako audioknihy, mě opravdu bavily. A inspirace není nikdy dost! Možná je znáte, ale pokud ne, velmi doporučuji je omrknout.

Jsem zvědavá, jak se vám tyhle tipy líbily! Dejte mi v komentáři vědět, jak knihy zapůsobily na vás. Odnesli si z nich něco do života? A pokud ano, co to bylo?

Pavla Matěnová

Ráda inspiruji lidi k tomu, aby se zajímali o správu svých peněz a investování. Ukážu Vám, jak můžete navýšit obsah vaší peněženky, abyste jednou svému mladšímu já poděkovali za dobré rozhodnutí. Ráda pomůžu k větší svobodě i vám.

Jak spravovat peníze, abyste jich měli víc a kde začít, když přemýšlíte, že byste chtěli investovat, zjistíte v knize Přemýšlej jako investor.

Pokud chcete ochránit své peníze před inflací a zajistit si růst hodnoty vašich peněz v čase, bude vás zajímat e-book 7 důvodů, proč volit investiční nemovitost.
Jestli toužíte po klidnějším spánku s vědomím, že nemusíte mít starost, jak zaplatíte složenky, vemte si na pomoc Osobní rozpočtář

Chcete vědět víc o mně? To se dozvíte zde.

Komentáře