ZAJÍMÁ VÁS VÍC?

Pojeďte se mnou do Střední Ameriky..

Náhoda to chtěla, že Kostarika a Panama se na dva měsíce staly mým domovem na kolečkách. Byl rok 2015 a já jsem přišla na to, že Kostarika je takový malý ráj na zemi. 

Země plná zeleně, nádherných pláží, vynikajícího kafe a skvělého jídla. A hlavně životního přístupu "Pura Vida", který místní používají jako pozdrav i rozloučení, nebo jen tak. Vyjadřuje jejich styl života. V překladu "čistý život". A právě takový, klidný život v momentu, mě tam čekal.

Právě jsem si splnila jedno ze svých cestovatelských přání. Cestovat sama. Nebylo to tak úplně plánované. Před měsícem se mi změnil režim v den, kdy jsem se přišla o práci při reorganizaci.

Do té doby jsem věřila, že kariéra v korporátu je přesně to, co chci. Když pak zboříte svoji představu o životě, tak najít novou cestu není ze dne na den. A tak se tu přesouvám z místa na místo, pozoruji lidi a je mi jasné, že takhle už ne.

Tohle mě čeká dalších 50 let?

Už jsem neměla chuť na to, aby mě ranní zvonění budíku přivádělo k šílenství při představě, co všechno mě ten den čeká. Že "tam" zase musím. Do práce, která mě sice celkem baví, ale víc než cokoli, mě vyčerpává.  

V tom zběsilém tempu byly koníčky a zdravý životní styl téměř tabu. Skutečně odreagovat jsem se uměla jen při alespoň dvoutýdenním dobrodružství někde po světě. 

Seberealizace a učení něčeho nového bylo dávno minulostí. Můj život byl jedna velká excelovská tabulka. Nechtěla jsem čekat na to, až příště zase nadřízený přijde, že v šachovnici pro mě nezbylo místo. A přemýšlet nad tím, jak zaplatím složenky, a jak dlouho si budu moc dovolit být bez práce.

To je celé? Budu chodit denně do práce, abych zaplatila účty a dvakrát za rok jela na dovolenou?

Chyběla mi svoboda. Možnost volby. Dělat něco, co by mě opravdu naplňovalo a zároveň nevysávalo. Jezdit na dovolenou, protože chci a ne proto, že padám na pusu. Nemuset řešit, zda si to mohu dovolit. A kdy pojedu.

Aby život byl víc než jen práce

Připadala jsem si jako stroj, který plnil bezchybně dle očekávání všechny tabulky. Svou energii jsem věnovala činnostem, které byly okolím vydávány za důležité. 

Nebyly. Pro okolí jsem byla na oko úspěšná a spokojená, ale uvnitř mě ten systém zoufale nebavil.

Přávě v Kostarice při pozorování místních - toho, jakým způsobem žijí a nenechají se nikam honit ani se stresovat mi definitivně došlo, že chci, aby můj život vypadal jinak.

Panama kávové plantáže
Kostarika Monteverde
Kostarika na koni

Pura Vida po česku

Nyní jsem věděla CO a zbývalo jen JAK. A nebylo to přes noc. Ještě hodně věcí se muselo změnit. Výsledkem dnes dělám věci, které mě baví a naplňují. Mám v tom plnou svobodu. A mělo a má to hodně co dělat s penězi.

Vnitřní nespokojenost mě dovedla k tomu věnovat se správě peněz a investování. A pro moji i všechny další generace naprosto klíčové v tom, zda budeme žít vyrovnané a spokojené životy bez finančního stresu. 

Svobodný život začíná tam, kde peníze nejsou stresový faktor.

Bavíme se o možnosti svobodného rozhodutí dělat to či ono, protože MŮŽU.

A právě ten obrovský nesoulad mého života s jeho další představou mě dovedl k tomu, že jsem se začala zajímat o to, jak lépe spravovat své finance. Abych měla zítra na výběr.

Klást si ty správné otázky a odpovídat na ně. Zajímat se o dostupné možnosti investování, příběhy jiných investorů a způsoby, jak spravovat a zhodnocovat své peníze. Zkoušet, zjišťovat. Baví mě vyprávět tyto příběhy, stejně jako psát o nich.

Narazila jsem na spoustu podvodů, ve kterých lidé utopili své peníze. Nastudovala už hodně investičních příležitostí. 

Nyní vám nabízím nahlédnout do těchto příběhů a investorského myšlení. Možnost dovolit si změnit pohled na váš vlastní život ve vztahu k penězům a investování.

Ukážu vám, jak můžete dosáhnout životní svobody a možnosti rozhodovat o tom, jakým způsobem trávíte svůj čas bez starostí, z čeho zaplatíte složenky.

Jsem obyčejná holka, která ukazuje ostatním, jak si úpravami životního stylu mohou vylepšit stav svého konta a mít tak víc času užít si víc svůj život.

Možná právě teď prožíváte chvíle, kdy vás sužují finanční problémy nebo kdy nevíte, jak to udělat, aby se vaše těžce vydělané peníze zhodnocovaly. Abyste jste to nebyli stále pouze vy, kdo tak tvrdě pracuje.

Jsem ráda, že jste tady. Jste tu správně.

planovani-vice-o-mne
Vylet Budapest
inflace v Zimbabwe

Kdybyste mi před pár lety řekli, že jednou budu vděčná za to, že jsem po kariérním žebříku nešplhala lehce jako jiní mí kolegové, řekla bych, že jste se zbláznili a zasmála bych se. 

Dnes bych Vám naopak poděkovala za to, že jste se mi snažili říct, že tahle cesta nebyla pro mě. Že máte pravdu, že je lepší, když si žijeme život podle sebe. Změnilo mi to život.

Doufám, že jednou budeme žít v prostředí, kdy lidé dělají práci hlavně proto, že je baví, nikoli jen proto, že platí účty. Plní své sny a poslání bez obav z toho, zda přijde nečekaný výdaj nebo přijdou o práci.

Věřím, že tu nasbíráte spoustu inspirace pro svoji finanční a vnitřní pohodu. 

Děkuji Vám, že se zajímáte o svou vlastní budoucnost. Jen tak si můžeme udržet hodnotný a vyvážený celý život, nejen jeho produktivní část. A náležitě si to užít! Jsem ráda, že vás tímto světem mohu provázet.

Hezký den,