Chcete být bohatí? Chovejte se jako bohatí!

V půlce února jsem navštívila seminář Millionare Mind Intensive ve Vídni. Tři dny nabité energií, náročným programem a setkání se spoustou zajímavých lidí. Ptali jste se, jaké to bylo! Tak tady to je.

Nejlépe bych to shrnula následující větou. „Chovejte se jako bohatí a starejte se o svou mysl. Pak je šance, že jednou budete bohatí.“

Ne, není to zase tak jednoduché, jak to zní. Neznamená to, že si zítra máte pořídit Ferrari nebo koupit nový byt. A pokud to uděláte, pak se velmi pravděpodobně bohatými nestanete.

Budete si to muset odmakat. Že to nedává smysl? Jde totiž o to, že pootočíte trochu svůj dosavadní pohled na svět. O tom je Millionare Mindset Intensive.

(P.S. I pokud jste četli Secrets of the Millionaire Mind, tak účast na MMI pro vás bude naprosto nezapomenutelným zážitkem. Za tři dny se naučíte opravdu mnoho hodnotných věcí, tedy pokud budete chtít.)

Necháte-li se vtáhnout do atmosféry semináře, tak jsem si zcela jistá, že vás tenhle seminář něco nezapomenutelného naučí. O AHA momenty a hodnotná zamyšlení tam totiž není nouze.

O čem je Millionaire Mind Intensive?

Pro ty, kdo stále netuší o čem mluvím, je to tří denní seminář pod záštitou T. Harv Ekera, světově známého miliardáře, který je autorem best-selleru Secrets of The Millionare Mind i koučovacích programů, které mají za cíl vám pomoci ve Vašem seberozvoji.

Během těchto třech dní se vám přednášející koučové pomohou v podstatě resetovat vaši mysl v otázce financí tak, abyste byli připraveni na úspěchy a přitahovali do svého života více příležitostí a peněz.

Myslíte, že to není možné? MMI je program, jehož cílem je zbavit vás negativních předsudků o penězích. Trenéři interaktivní formou využívají různé techniky, které mají za cíl, abyste si vytvořili zdravý vztah a postoj k penězům a nebyli limitováni stereotypy o penězích.

Osobně jsem si odnesla ze semináře daleko víc, než odbourané některé stereotypy o penězích, protože při meditacích si můžete vlastně představit libovolně i cokoli jiného, co vás v životě limituje a chtěli byste to změnit.

Možná vám to bude znít hloupě, ale pochopíte, že i na vašem vztahu k penězům záleží. Že záleží na myšlenkách, pocitech a vašich vyjádřeních, které adresujete penězům. A tento vztah má za následek způsob, jakým vyděláváte a utrácíte peníze. A tedy i vaši dlouhodobou bilanci osobních financí.

Pro koho je MMI?

MMI je pro každého, kdo by rád dosáhl finanční nezávislosti a zvýšil kvalitu svého života. Smůlu mají bohužel ti, co nemluví anglicky, protože celý seminář je veden v angličtině.

Pokud Vás zlobí představa, že je to celé o penězích, tak vás mohu ujistit, že slovo peníze JE opravdu hojně opakované slovo na tomto semináři.

Seminář má za cíl pomoci lidem ke správnému přístupu, postoji a strategii, abyste mohli dosáhnout finanční svobody. 

Jedna z myšlenek, která vás provází celým víkendem je..

Your Inner World creates your Outer World. The more you concentrate on your „roots“, the faster you will see new results in your „fruits“. T. Harv Eker

Dílčím závěrem trenérů je, že vzdělávání a trénování mysli je nejdůležitější krok předtím, než budete připraveni vydělat hodně peněz.

Takže pokud se necítíte příliš dobře při konverzaci o penězích, možná právě to je ten důvod, abyste se vydali vstříc bourání svých negativních předsudků o penězích (to si zase myslím já :).

Přednášející, kteří jsou samozřejmě „za vodou“, a v milionářském klubu vám vysvětlí, že nebudete nikdy finančně svobodní, pokud se budete vyhýbat tématu peněz.

Tohle není jen nějaký další seminář..

Millionaire Mind Intensive využívá technik neuro-lingvistického programování. Z toho důvodu je velmi interaktivní a zahrnuje spousty fyzických cvičení, ať už samostatných nebo v kolektivu.

Nedovedu si představit, že bych vydržela nadšená a plná energie 12 hodin denně v konferenční místnosti, kdyby tam tato cvičení nebyla. Nejenže si díky tomu daleko lépe zapamatujete, co se učíte, ale to nadšení v místnosti je opravdu nakažlivé. Takže na konci dne budete odcházet opravdu nabuzení.

Buďte připraveni tancovat, cvičit, meditovat, cvičit ve skupinkách, vyplňovat testíky, objímat ostatní nebo třeba skákat dokola.

Čeká vás toho ale daleko víc. Součástí jsou i další zajímavé aktivity, které mě docela překvapily a měly na mě celkem velký účinek. Neřeknu vám jaké, přeci vám nezkazím veškerou zábavu a možnost se něco naučit.

Vzpomenete si na mě, až uslyšíte: Jednejte navzdory svému strachu – Act in spite of your fear.

Co jsem si z tohoto víkendu odnesla?

Pojďme si shrnout některé závěry tohoto víkendu, doplněné o citace T.Harv Ekera, které zde uslyšíte opakovaně.

1. Jsou 2 důvody, proč většina lidí nedostane to, co si přeje

Neví, co chtějí. A neví, proč to chtějí. Znát své CO a PROČ zní jednoduše, ale v praxi se to zdá být nejčastější překážka.

Pokud nevíte CO, špatně budete dosahovat svých snů. Chybí-li vám PROČ, nemáte motivaci, abyste to splnili.

The bigger the WHY, the easier the HOW.

Máte už své proč? Proč je ve Vašem nejlepším zájmu se stát investorem už dnes?

2. Váš přístup je důležitý pro váš úspěch

Bez ohledu na důležitost nebo velikost úkolu, který leží před vámi – váš přístup je to nejdůležitější. Proto jsme byli vyzýváni „hrát na plno, na 100%„.

Pokud budete podvádět nebo se vyhýbat aktivitám v průběhu semináře, je pravděpodobné, že podobný přístup volíte i v situacích běžného života.

How you do ANYTHING is how you do EVERYTHING.

3. Jaká je vaše definice finanční nezávislosti?

Pod pojmem finanční nezávislost si každý z nás představí něco jiného. Obecná definice říká, že je to moment, kdy pasivní příjem > výdaje.

Naším cílem by mělo být mít více zdrojů pasivního příjmu, které pokryjí náš vysněný životní styl. Mít volbu vybrat si cokoli si přejeme.

Financial Freedom is the ability to live the lifestyle you desire without having to work, or rely on anyone else for money.

Jsou ale peníze skutečně klíčem ke štěstí?

4. Jsou 2 hlavní způsoby, jak dosáhnout finanční svobody

Lidé mají představu, že vybudovat byznys je těžké a stojí to mnoho času a úsilí. Nemusíte se omezovat na klasické fyzické podniky. K dispozici je hodně možností, jak vybudovat vlastní podnikání online a generovat více zdrojů pasivního příjmu.

Existují dva typy pasivního příjmu:

Investiční pasivní příjem = akcie, dluhopisy, nemovitosti.
Podnikatelský pasivní příjem = podnikání, které vlastníte, ale nemusíte být fyzicky přítomní pro jeho funkčnost.

Business is a learnable skill.

O pasivním příjmu jsem psala také zde.

Přemýšlíte, že byste investovali, ale nevíte, kde začít? Začnete zde.

5. Bohatí lidé spravují své peníze

Naučíte se jednoduchou metodu, jak spravovat své peníze. Když ji na semináři popisovali, došlo mi, že něco podobného používám také.

Vím tedy jistě, že je to funkční metoda a použitelná pro všechny, kdo bojují s financemi a se svým osobním rozpočtem.

Líbil se mi příměr, že bychom správu financí měli vnímat jako takovou part-time práci, takový vedlejší úvazek. Každý den (pokud to není možné tak každý týden) si vyhradíte 30 minut na správu svých financí. A budete se starat o své peníze a zadávat jim práci.

To dělejte i v případě, že moc peněz nemáte a máte pocit, že vlastně není o co se starat. Bohatí o sobě tvrdí, že nejsou chytřejší než ostatní, jen lépe umí spravovat peníze než ostatní.

Wealthy people aren’t any smarter, they just have better money management habits.
Znáte odpověď na otázku, zda je lepší mít korunu dnes nebo zítra?

6. Investujte sami do sebe, to vám nikdo nevezme

Většina lidí investici do vzdělání a sami do sebe nepovažuje za investici. Spousta lidí do svého vzdělání nijak po ukončení školy neinvestuje. Vzdělávání nás však provází celým životem, ať už to pojmeme formou čtení knih, navštěvováním seminářů či jinou formou.

(Pokud se chcete podívat, kdy a kde se konají další semináře, klikněte na odkaz zde).

Nejčastější výmluva, proč se lidé nevzdělávají je, že nemají čas nebo peníze. Pokud obojí nyní nemáte, pak něco nefunguje a je zde něco, co nevíte.

Budete-li odmítat investici do svého vzdělání a učení se nových věcí, pak budete získávat stále stejné výsledky. A těmi budou nedostatek času a peněz.

If you think education is expensive, try ignorance.

Více o správě peněz a investorském mindsetu píšu v e-booku Přemýšlej jako investor.

7. Každá dovednost se dá naučit

Schopnost podnikat, úspěch, investování. Vše se dá naučit. Musíte však být ochotní do sebe investovat, jít a naučit se to.

If you’re willing to do what is easy, life becomes hard. If you’re willing to do what is hard, life becomes easy.

8. Nevěřte vlastním myšlenkám

O strachu už byla řeč – chrání nás i naše přežití. Naše mysl nemá příliš ráda změny, a proto nám často vypráví různé horové příběhy, které se nejspíš nikdy nestanou.

Musíme následovat srdce, abychom dosáhli našich snů. A neposlouchat naši mysl, kterou máme pro jiné účely.

The secret to freedom is to realize that you don’t have to believe your mind.

9. Jednejte navzdory svému strachu

I s dobrým přístupem nedostanete co si přejete, pokud k tomu neučiníte potřebné kroky. Většinu z nás odrazuje strach – ze selhání, neznámého, odmítnutí, nejistoty, samoty, přílišného úspěchu. Strach nás chrání a je užitečný pro přežití.

Vyberte si ten svůj. Máme ho všichni – i bohatí lidé! Rozdíl je v tom, že oni i přes svůj strach jdou vždy do akce.

Successful people have FEAR, they just don’t let it stop them.

Inspirací pro Vás může být také příběh investorky, která nechtěla být investorkou.

10. Buďte otevření

Mějte otevřenou mysl a dělejte vše na 100%. Pokud to uděláte, budete schopni přijmout nové informace, opustit neužitečné předsudky a zbavit se historických „pravd“, které jsou možná ve skutečnosti trochu jinak, ne-li naopak.

Ne vždy se budete cítit pohodlně a budete tlačeni za hranice vaší zóny komfortu – ale to je přesně důvod, proč se tato cvičení dělají.

A až se na tomhle semináři budete cítit hloupě při některém z úkolů, podívejte se kolem sebe – vidět kolem sebe další stovku lidí, jak dělají úplně to samé jako vy vás bezpečně vyvede z rozpaků. A nejspíš toho později nebudete litovat.

Jedna nevýhoda MMI

Když pominu „pozitivní vymytí mozku„, jak tomu soukromě říkám (někomu se to nemusí líbit, já to brala jako největší přínos celé akce), tak je zde jedna věc, která se vám téměř jistě líbit nebude.

Mě se taky moc zpočátku nelíbila. V průběhu celých třech dnů vám budou prezentovány další kurzy, navazující na probíraná témata.

Nemá smysl tady rozebírat, o čem ty kurzy jsou. Důležité je, abyste věděli, že tam tím strávíte nějaký čas. Je to z toho důvodu, že MMI je v podstatě takový úvod do toho, co vše se můžete dozvědět a naučit, když s nimi budete pokračovat v jejich programu. A je to cena, kterou platíte za to, že seminář je zdarma.

Než to úplně zavrhnete..

Musela jsem uznat, že hodnota, kterou jsme obdrželi za ty tři dny, byla opravdu velká. Představuji si, jakou hodnotu vzdělání obsahují jejich kurzy. Samotným sledováním toho, jakým způsobem vám tyto kurzy prodávají je zážitek sám o sobě, i pokud se rozhodnete je neabsolvovat.

Ty kurzy jsou celkem finančně náročné. Dovedu si však snadno představit, že budou stát opravdu za to.

The only way to get from where you are to where you want to be is through constant education and training.

Závěrem

MMI není finančně náročný seminář, i proto si myslím, že stojí za účast. Osobně za ten týden, co uběhl od jeho absolvování, pozoruji opravdu zajímavé změny ve svém životě.

Byl to dobře strávený víkend, ze kterého jsme si odnesli spoustu poznatků, zážitků, nové kamarády a „food for thoughts“ tedy hodně věcí k přemýšlení.

Termíny dalších seminářů jsou zde, pokud Vás to zaujalo.

Pokud máte zrovna nyní pocit, že byste chtěli „něco“ udělat se svým životem, tak tuhle zkušenost můžu jen doporučit. Nikdo z nás nechce dřít celý život a mít starosti s tím, zda bude mít dostatek peněz na zaplacení účtenek. Nebo ne?

Mým přáním je, abychom všichni měli jen ty nejlepší zkušenosti při správě našich peněz a investování, a mohli tak klidně spát. O tom si nakonec můžete přečíst i v e-booku Přemýšlej jako investor.

Pavla Matěnová

Ráda inspiruji lidi k tomu, aby se zajímali o správu svých peněz a investování. Ukážu Vám, jak můžete navýšit obsah vaší peněženky, abyste jednou svému mladšímu já poděkovali za dobré rozhodnutí. Ráda pomůžu k větší svobodě i vám.

Jak spravovat peníze, abyste jich měli víc a kde začít, když přemýšlíte, že byste chtěli investovat, zjistíte v knize Přemýšlej jako investor.

Pokud chcete ochránit své peníze před inflací a zajistit si růst hodnoty vašich peněz v čase, bude vás zajímat e-book 7 důvodů, proč volit investiční nemovitost.
Jestli toužíte po klidnějším spánku s vědomím, že nemusíte mít starost, jak zaplatíte složenky, vemte si na pomoc Osobní rozpočtář

Chcete vědět víc o mně? To se dozvíte zde.

Komentáře